MYKONOS IS CHAMPION IN THE PANHELLENIC AESTHETIC TEAM GYMNASTICS CHAMPIONSHIP! - ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΜΥΚΟΝΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ!

ENGLISH

The athletes of Mykonos climbed to the highest step of the podium at the 8th Panhellenic Aesthetic Team Gymnastics Championship held in Veria from 29/6 to 1/7.

400 girls from 55 teams participated in the event.

The RINEIA team competed in the 8-10 short program category and won 1st place among 9 teams.

The MYKONOS ELITE team competed in the 12-14 short program category and won 1st place among 8 teams.

The MYKONOS JUNIOR team competed in the 14-16 long program category and won 1st place among 5 teams.

Congratulations to all the athletes and their coaches!

Source: Mykonos Live TV

ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι αθλήτριες της Μυκόνου στο 8ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αισθητικής Ομαδικής Γυμναστικής που πραγματοποιήθηκε στην Βέροια από 29/6 έως 1/7.

Στην διοργάνωση συμμετείχαν 400 κορίτσια από 55 ομάδες.

Η ομάδα ΡΗΝΕΙΑ αγωνίστηκε στην κατηγορία 8-10 short program και κατέκτησε την 1η θέση ανάμεσα σε 9 ομάδες.

Η ομάδα MYKONOS ELITE αγωνίστηκε στην κατηγορία 12-14 short program και κατέκτησε την 1η θέση ανάμεσα σε 8 ομάδες.

Η ομάδα MYKONOS JUNIOR αγωνίστηκε στην κατηγορία 14-16 long program και κατέκτησε την 1η θέση ανάμεσα σε 5 ομάδες.

Συγχαρητήρια σε όλες τις αθλήτριες και τους προπονητές τους!

Πηγή: Mykonos Live TV